• Energetycy z PGE GiEK rozpoczynają rok od pierwszej zbiórki krwi

  18.01.2024

  Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Elektrowni Bełchatów rozpoczął rok od akcji krwiodawczej, podczas której pozyskał 18 litrów niezastąpionego leku. Zbiórkę przeprowadzono 11 stycznia w Punkcie Pobrań RCKiK w Bełchatowie i była to 290. akcja w historii Klubu. Wszystkie pięć Klubów HDK, które działają w elektrowniach i kopalniach PGE GiEK, zaplanowało łącznie na 2024 r. co najmniej 20 zbiórek krwi.

  Więcej
 • Elektrownia Bełchatów po raz 10. wyróżniona Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

  23.11.2023

  Elektrownia Bełchatów należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE po raz 10. została wyróżniona tytułem Lidera Bezpiecznej Pracy przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Bełchatowska elektrownia została uhonorowana tym najwyższym wyróżnieniem za skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy.

  Więcej
 • Wspólna akcja krwiodawców z Kopalni i Elektrowni Bełchatów – 9 listopada 2023 r.

  08.11.2023

  plakat_hdk_a3_weglowa_091123.png
  Więcej
 • Spółka PGE GiEK liderem Złotej Setki Łódzkiego

  13.10.2023

  Ranking „Złota setka” to analityczna ocena kondycji łódzkiego biznesu. Na listę 100. największych firm trafiają przedsiębiorstwa, które wyróżniają się szczególną dynamiką rozwoju. Od lat niekwestionowanym liderem w rankingu jest spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, mająca swoją siedzibę w Bełchatowie.

  Więcej
 • Zapraszamy na Dzień Otwarty w Centrum Rozwoju Kompetencji (CRK)

  29.08.2023

  Centrum Rozwoju Kompetencji (CRK) Województwa Łódzkiego i PGE, które od 2021 r. funkcjonuje przy Kompleksie Bełchatów, organizuje 29 sierpnia Dzień Otwarty dla wszystkich mieszkańców Bełchatowa i okolicznych miejscowości. Chętni do nauki w CRK będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną Centrum, zobaczyć sale wykładowe i specjalistyczne pracownie oraz porozmawiać z wykładowcami o interesujących ich kierunkach.

  Więcej
 • Akcja krwiodawcza bełchatowskich energetyków

  16.08.2023

  10 sierpnia Klub HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów zorganizował akcję honorowego oddawania krwi w ramach obchodów święta branżowego „Dzień Energetyka 2023”. Krwiodawcy oddali ponad 25,5 litra krwi.

  Więcej
 • Trwa rekrutacja na kursy zawodowe w Centrum Rozwoju Kompetencji

  09.08.2023

  Jesienią w Centrum Rozwoju Kompetencji (CRK) Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej rozpoczną się kwalifikacyjne kursy zawodowe. CRK funkcjonuje od września 2021 r. Jest wspólną inicjatywą samorządu województwa i PGE. Powstało w odpowiedzi na potrzebę przekwalifikowania pracowników związanych z energetyką konwencjonalną.

  Więcej
 • Elektrownia Bełchatów zaprasza na festyn z okazji Dnia Energetyka!

  02.08.2023

  Z okazji zbliżającego się Dnia Energetyka, należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE Elektrownia Bełchatów, organizuje w sobotę 5 sierpnia energetyczny festyn dla mieszkańców Bełchatowa i okolic. Impreza odbędzie się w Bełchatowie na Placu Narutowicza przy MCK PGE Giganty Mocy.

  Więcej
 • PGE GiEK gratuluje stypendystom klas patronackich PGE

  23.06.2023

  Uczniowie klas patronackich PGE, funkcjonujących w lokalnych szkołach branżowych i technicznych, odebrali dziś listy gratulacyjne od spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymało 78 tegorocznych stypendystów ze szkół w Bełchatowie i Turowie. Uczniowie otrzymali stypendia naukowe w wysokości 2500 zł za semestr.

  Więcej
 • O roli jednostek konwencjonalnych w dobie ewolucji sektora energetycznego na konferencji naukowo-technicznej SEP

  05.06.2023

  Kierunki rozwoju regionów energetycznych oraz rola energetyki konwencjonalnej w obliczu rozwoju gospodarki niskoemisyjnej w Polsce były głównymi tematami konferencji, która odbyła się w dniach 31 maja–2 czerwca w Hotelu Wodnik, niedaleko Bełchatowa. Organizatorem wydarzenia była Elektrownia Bełchatów, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, i Stowarzyszenie Energetyków Polskich.

  Więcej

Nasze oddziały

elbelchatow_site