Jesienią w Centrum Rozwoju Kompetencji (CRK) Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej rozpoczną się kwalifikacyjne kursy zawodowe. CRK funkcjonuje od września 2021 r. Jest wspólną inicjatywą samorządu województwa i PGE. Powstało w odpowiedzi na potrzebę przekwalifikowania pracowników związanych z energetyką konwencjonalną.
Centrum Rozwoju Kompetencji oferuje rozwijanie kwalifikacji w przyszłościowych kierunkach związanych z energetyką. Do 18 sierpnia trwa rekrutacja na nowe kwalifikacyjne kursy zawodowe:
W 2023/2024 planowane jest także uruchomienie nowych kierunków:
Dla uczestników kursów przygotowano nowoczesne sale szkoleniowe – w tym m.in. pracownię odnawialnych źródeł energii z nowoczesnym sprzętem i pomocami dydaktycznymi, a także kompleksowo wyposażoną salę komputerową. Kursanci szkolący się na kierunku technik automatyk mają także do dyspozycji pracownię automatyki.
Zasady naboru
Warunki, organizację i tryb kształcenia na kwalifikacyjnym kursie zawodowym określają przepisy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652).
Wnioski o przyjęcie na kursy należy składać do 18 sierpnia 2023 r. (do godz. 15:30):
Uczestnikami kwalifikacyjnych kursów zawodowych mogą być:
Osoby, które chcą wziąć udział w kursach muszą mieć zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia praktycznej nauki w wybranym zawodzie
Szczegółowe informacje na temat kursów:
https://www.crklodzkie.pl/pl/rekrutacja/kwalifikacyjne-kursy-zawodowe
***
Centrum Rozwoju Kompetencji jest miejscem, które stwarza możliwość kształcenia i rozwoju kwalifikacji oraz kompetencji pracowników branży energetycznej, w tym kompleksu energetycznego w Bełchatowie, oraz mieszkańców regionu łódzkiego w dobie transformacji energetycznej. W CRK zainteresowani będą mogli zdobywać nowe umiejętności i wiedzę poprzez udział w kursach zawodowych, szkoleniach oraz warsztatach.
Kształcenie obejmuje szeroko pojętą problematykę odnawialnych źródeł energii, ich zasobów, pozyskiwania, projektowania i wykorzystywania w obszarze energetyki słonecznej, wiatrowej, geotermalnej, energetyki wodnej, a także zagadnienia dotyczące technologii odnawialnych źródeł energii, ekologicznych skutków przetwarzania energii, podstaw prawnych ochrony środowiska i rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce i na świecie. Słuchacze zdobywają również m.in. kompetencje menedżerskie, w tym z budowania zaangażowania i motywacji zespołu. Katalog dostępnych kursów uwzględnia potrzeby pracowników Grupy PGE oraz lokalnego rynku pracy.