Uroczyste podsumowanie projektu odbyło 12 października w gmachu Filharmonii Łódzkiej. Podczas gali nagrodzono pierwszą dziesiątkę firm, które zanotowały najwyższe przychody ze sprzedaży swoich usług w 2022 roku. Spółka PGE GiEK od lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, a jej przychody operacyjne za rok 2022 wyniosły powyżej 36 mld zł. 

Dzisiejsza Gala jest ważnym wydarzeniem – świadczy o dynamicznym rozwoju gospodarczym naszego regionu, o przedsiębiorczości i innowacyjności laureatów.  Pierwsze miejsce w rankingu Złotej Setki,  spółka PGE GiEK zawdzięcza przede wszystkim pracownikom. To ich ciężka praca, poświęcenie i profesjonalizm sprawiły, że zdołaliśmy osiągnąć te spektakularne wyniki. Dzięki nim, nasza firma odnosi sukcesy i stale się rozwija – powiedział podczas uroczystości Zbigniew Kasztelewicz, p.o. prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Podczas swojego wystąpienia prezes Zbigniew Kasztelewicz mówił o znaczeniu gospodarczym kompleksów wydobywczo – energetycznych, które wpisuje się również w ważny kontekst społeczny dla regionów, w którym funkcjonują.

Spółka PGE GiEK, będąc tak dużym organizmem gospodarczym zwraca na ten aspekt szczególną uwagę. Dla wielu firm funkcjonujących na obszarach, w których znajdują się nasze oddziały jesteśmy kluczowym partnerem biznesowym, kołem napędowym ich rozwoju. Każdy  spośród siedmiu oddziałów spółki to duży oraz stabilny płatnik podatków i innych opłat publicznych. Tylko w zeszłym roku,  z tytułu prowadzonej działalności, PGE GiEK zasiliła budżety samorządowe w pięciu województwach na kwotę niemal 600 mln zł – powiedział Zbigniew Kasztelewicz.

elbelchatow_site