hdk_elb_dzien_energetyka_2021_4.jpg

Akcje krwiodawców z Bełchatowa to już piękna tradycja, która kultywowana jest zarówno na co dzień jak również od święta. Przy okazji Dnia Energetyka, krwiodawcy z Elektrowni Bełchatów kolejny raz udowodnili swoją solidarność z tymi, którym krew może uratować zdrowie i życie.

Zbiórka odbyła się w nowo powstałym punkcie poboru krwi przy ul. 1 maja w Bełchatowie. Jacek Tokarczyk, wieloletni pracownik Elektrowni Bełchatów i prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy ELB, podziękował krwiodawcom oraz personelowi medycznemu za udział w akcji.

– Licznie przybyli krwiodawcy z naszego klubu i wolontariusze wsparli energetyków w dniu ich święta. Zgłosiło się 36 chętnych, krew mogło oddać 31 krwiodawców, którzy oddali w sumie blisko 14 litrów tego drogocennego leku. Serdecznie dziękuję wszystkim krwiodawcom, którzy tak licznie przybyli na akcję, Pani doktor oraz personelowi nowego punktu poboru za sprawną organizację zbiórki – podziękował Jacek Tokarczyk, prezes klubu.

Tradycyjnie zbiórki krwi z okazji obchodów Dnia Energetyka są organizowane od wielu lat. To wyjątkowy dar od energetyków dla pacjentów, cenny szczególnie teraz w okresie letnim, w którym wzrasta zapotrzebowanie na krew.

elbelchatow_site