Była to kolejna akcja honorowego oddawania krwi organizowana przez energetyków Elektrowni Bełchatów, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, z Grupy PGE. W sierpniu, w akcji zorganizowanej z okazji Dnia Energetyka, 31 osób oddało w sumie prawie 14 litrów krwi.

Kolejna akcja członków klubu HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów, zaplanowana została na 18 listopada 2021 r. w siedzibie PGE GiEK, przy ul. Węglowej 5.

Liczne akcje, organizowane przez klub HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów to dowód na to, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi jest dla bełchatowskich energetyków wartością nadrzędną. Na podziw zasługują efekty działalności klubu, który funkcjonuje już od ponad 40 lat. W tym czasie krwiodawcy z Elektrowni Bełchatów przekazali blisko 6,5 tysiąca litrów krwi, wspierając i promując tym samym ideę honorowego krwiodawstwa – powiedział Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Klub HDK przy Elektrowni Bełchatów zrzesza ponad 220 członków. W ciągu 40 lat funkcjonowania, energetyczni krwiodawcy zorganizowali ponad 260 zbiórek krwi.

elbelchatow_site