Tegoroczna zbiórka krwi krwiodawców z Elektrowni Bełchatów, organizowana tradycyjnie przy okazji obchodów Dnia Energetyka, przyciągnęła wielu chętnych pracowników i mieszkańców miasta. Podczas akcji 57 krwiodawców oddało ponad 25,5 litra krwi. Jak zawsze, w akcji pomogła liczna grupa personelu medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Bełchatowscy energetycy każdego roku oddając krew, udowadniają że życie i zdrowie drugiego człowieka nie jest im obojętne. Wszystkim osobom, które zdecydowały się pomóc, należą się ogromne podziękowania – podkreśla Zbigniew Kasztelewicz, p.o. prezesa zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Akcja odbyła się podczas festynu „Dzień ze zdrowiem”, współorganizowanego przez Oddział Rejonowy PCK w Bełchatowie, klub krwiodawstwa przy bełchatowskiej elektrowni oraz punkt krwiodawstwa w Bełchatowie, pod patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa. Podczas wydarzenia promowano ideę honorowego dawstwa krwi, jak również umiejętności ratowania ludzkiego życia w nagłych przypadkach. Odbyły się także pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz pomiary ciśnienia krwi.

hdk_elb_dzienenergetyka_2023_4.jpg
hdk_elb_dzienenergetyka_2023_5.jpg
hdk_elb_dzienenergetyka_2023_3.jpg
hdk_elb_dzienenergetyka_2023_1.jpg
hdk_elb_dzienenergetyka_2023_2.jpg
hdk_elb_dzienenergetyka_2023_6.jpg
elbelchatow_site