Nasze oddziały

Fundacja PGE przygotowała dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat niezwykłą edukacyjną przygodę. Profesjonalna ekipa aktorska odwiedza szkoły podstawowe, świetlice środowiskowe, a nawet szpitale z oddziałami dziecięcymi aby przypomnieć i utrwalić najmłodszym wiedzę o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej. Podczas spektakli młodzi widzowie mają okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się zachować sytuacjach zagrożenia, co oznaczają znaki na transformatorach, a także, jak oszczędzać energię elektryczną. Przyciągające uwagę lalki, scenografia oraz piosenki sprawiają, że jest to prawdziwa gratka zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli, którzy w ciekawy sposób realizują podstawę programową. Całość widowiska trwa 45 minut, czyli jedną godzinę lekcyjną.

25 maja 2017 r o godz. 8:00 spektakl został wystawiony w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie, natomiast o godz. 9:50 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego.

Wcześniej, bo w dniach od 17 – 18 maja przedstawienie obejrzeli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9, Szkoły Podstawowej nr 13 im. UNICEF z oddziałami integracyjnymi, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żołnierzy POW i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza z oddziałami integracyjnymi.

W najbliższych miesiącach spektakl zostanie pokazany w ponad 300 placówkach na terenie całego kraju i zobaczy go ponad 30 000 dzieci.

elbelchatow_site