• NSA oddalił skargę ClientEarth - proces zmiany pozwolenia zintegrowanego dla Elektrowni Bełchatów przeprowadzony został prawidłowo

  08.07.2024

  26 czerwca 2024 r. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną złożoną przez Fundację „ClientEarth Prawnicy dla Ziemi”, która domagała się udziału fundacji na prawach strony w postępowaniu dotyczącym zmiany pozwolenia zintegrowanego Elektrowni Bełchatów w zakresie dostosowania instalacji do Konkluzji BAT. NSA potwierdził tym samym wcześniejsze rozstrzygnięcia administracyjne i sądowe w tym zakresie.

  Więcej
 • PGE GiEK motywuje i nagradza zdolnych uczniów

  01.07.2024

  Kilkudziesięciu tegorocznych stypendystów klas patronackich PGE, które funkcjonują w szkołach branżowych i technicznych w powiatach bełchatowskim i zgorzeleckim, otrzymało od Jacka Kaczorowskiego, Prezesa Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna gratulacje za dobre wyniki w nauce. 

  Więcej
 • Jacek Kaczorowski prezesem Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie

  13.06.2024

  Jacek Kaczorowski, Prezes Zarządu spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, został powołany na stanowisko prezesa zarządu Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie, zrzeszającego największych wytwórców energii elektrycznej w Polsce.

  Więcej
 • Krwiodawcy z Kopalni i Elektrowni Bełchatów poszli na rekord

  17.05.2024

  Rekordowa ilość krwi trafiła 16 maja br. do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi po akcji, którą wspólnie zorganizowały ze spółką PGE Górnictwo i Energetyka  Konwencjonalna kluby HDK z Kopalni i Elektrowni Bełchatów. 82 osoby oddały blisko 37 litrów krwi.

  Więcej
 • Pisklę sokoła wędrownego z Elektrowni Bełchatów zostało zaobrączkowane

  16.05.2024

  Samiczka sokoła wędrownego, która wczesną wiosną przyszła na świat w Elektrowni Bełchatów należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, została zaobrączkowana. To już 14. pisklę, które od 2019 r. wykluło się w bełchatowskiej elektrowni. Sokoły wędrowne, które są pod ścisłą ochroną, to jeden z najrzadziej występujących gatunków ptaków w Polsce.

  Więcej
 • W oczekiwaniu na pisklęta sokołów wędrownych z Elektrowni Bełchatów

  29.03.2024

  Sokoły wędrowne po raz kolejny zamieszkały w Elektrowni Bełchatów należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Na drugiej galerii nawęglania zaobserwowano gniazdo, a w nim cztery jaja. Od 2019 roku sokoły wędrowne regularnie wybierają na miejsce bytowania wysokie obiekty przemysłowe bełchatowskiej elektrowni.

  Więcej
 • Energetycy z PGE GiEK rozpoczynają rok od pierwszej zbiórki krwi

  18.01.2024

  Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Elektrowni Bełchatów rozpoczął rok od akcji krwiodawczej, podczas której pozyskał 18 litrów niezastąpionego leku. Zbiórkę przeprowadzono 11 stycznia w Punkcie Pobrań RCKiK w Bełchatowie i była to 290. akcja w historii Klubu. Wszystkie pięć Klubów HDK, które działają w elektrowniach i kopalniach PGE GiEK, zaplanowało łącznie na 2024 r. co najmniej 20 zbiórek krwi.

  Więcej
 • Elektrownia Bełchatów po raz 10. wyróżniona Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

  23.11.2023

  Elektrownia Bełchatów należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE po raz 10. została wyróżniona tytułem Lidera Bezpiecznej Pracy przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Bełchatowska elektrownia została uhonorowana tym najwyższym wyróżnieniem za skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy.

  Więcej
 • Wspólna akcja krwiodawców z Kopalni i Elektrowni Bełchatów – 9 listopada 2023 r.

  08.11.2023

  plakat_hdk_a3_weglowa_091123.png
  Więcej
 • Spółka PGE GiEK liderem Złotej Setki Łódzkiego

  13.10.2023

  Ranking „Złota setka” to analityczna ocena kondycji łódzkiego biznesu. Na listę 100. największych firm trafiają przedsiębiorstwa, które wyróżniają się szczególną dynamiką rozwoju. Od lat niekwestionowanym liderem w rankingu jest spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, mająca swoją siedzibę w Bełchatowie.

  Więcej

Nasze oddziały

elbelchatow_site