2017

* 24 sierpnia 2017 r. – Zmodernizowana instalacja odsiarczania spalin (IOS) na blokach 5 i 6 w Elektrowni Bełchatów zwyciężyła w XXI Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja roku 2016”, w kategorii Obiekty przemysłowo-inżynieryjne. Została najwyżej oceniona zarówno przez jury konkursowe, jak i w internetowym plebiscycie. Patronat nad konkursem sprawują m.in. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Główny Inspektor Ochrony Środowiska oraz Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

* 25 października 2017 r. - Elektrownia Bełchatów otrzymała po raz kolejny tytuł Lidera Bezpiecznej Pracy, przyznawany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Forum liderów funkcjonuje przy instytucie od 1998 roku. Elektrownia należy do tego grona od 2000 roku, a od 2005 roku wyróżniana jest Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy.

* 14 listopada 2017 - Elektrownia Bełchatów znalazła się w gronie firm i instytucji, którym przyznano „Laury Innowacyjności 2017” w siódmej edycji konkursu Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej. Zawartość stronyJury konkursu przyznało laury firmom i instytucjom, które z sukcesem wdrożyły nowatorskie rozwiązania. Złoty Laur Innowacyjności 2017 trafił do Elektrowni Bełchatów za projekt „Pomiar i monitoring strumienia powietrza w kondensatorze oraz ilości i temperatury wody traconej podczas odpowietrzenia”.

elbelchatow_site